Wpływ diety na trądzik

Rozmowa z dr med. Anną Belster – specjalista dermatolog

W wielu publikacjach na temat diety można znaleźć, że to właśnie ona jest główną przyczyną występowania trądziku. Nie od dzisiaj wiadomo, że organizm pozbywa się nagromadzonych toksyn wydalając je również przez skórę, co charakteryzuje się pogorszeniem stanu naszej cery.

Czy jednak jest to bezpośredni powód trądziku – szczególnie, gdy robimy tylko okazjonalne odstępstwa od zdrowej diety?

Niewątpliwe odżywianie ma ogromne znaczenia dla naszego zdrowia. Odpowiednio zbilansowana dieta,a więc taka, która dostarcza naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie, jak i wygląd zewnętrzny. Czy jednak ma wpływ na nasze problemy z skórą? I tak i nie. Jest to w dużej mierze zależne od przyczyny trądziku. Jeśli trądzik ma podłoże hormonalne lub jest spowodowany na przykład przyjmowaniem sterydów, to wiadomo, że dieta nie jest na tutaj nam w stanie pomóc.

Często do mojego gabinetu zgłaszają się młode dziewczyny z problemem trądziku, które same obserwują iż ich dieta obfitująca w potrawy przetworzone typu fast food, słodycze nasila ich problem. Dzieje się tak dlatego iż organizm nie radzi sobie z nagromadzonymi toksynami i próbuje je usuną właśnie przez skórę. W takich wypadkach przestrzeganie odpowiedniej diety pomaga rozwiązać problem.

Pani doktor jaka dieta będzie odpowiednia dla osób, które chcą poprawić stan swojej cery i wygrać z trądzikiem?

Na pewno do swojego menu należy wprowadzić więcej warzyw i owoców. Nie zaśmiecajmy swojego organizmu przetworzoną żywnością typu chipsy, słodycze itp. Aby ułatwić pozbycie się toksyn z organizmu pijmy więcej wody (1,5-2 litry). Nie musi być to tylko woda mineralna, możemy sięgnąć po zieloną herbatę, rumianek, bratek, czy soki warzywne. Herbatki ziołowe mają dodatkowo działanie przeciwzapalne, poprawiają przemianę materii, a co najważniejsze dostarczają naszemu organizmowi niezbędnych mikro i makroelementów.

Ostatnio bardzo modne w walce z trądzikiem stały się suplementy, czy one naprawdę pomagają? Czy jest tylko zbędny wydatek pieniędzy?

Wiele suplementów dostępnych na rynku nie jest przebadanych pod kontem dermatologicznym, a więc nie możemy tutaj mówić o pełnej skuteczności, ewentualnie o efekcie plecabo.

Wiele się mówi w ostatnim czasie o leku na trądzik DERMINAX, czy słyszała Pani o takiej nazwie? I czy lek ten jest skuteczny?

Derminax jest innowacyjnym środkiem, który na rynek wszedł stosunkowo niedawno. Jednak na tak młody wiek ma już grono zwolenników. Składniki bakteriobójcze i antyseptyczne powstrzymujące powstawanie trądziku. Zapewniają skórze gładkość i stopniowe oczyszczenie od wewnątrz.


tradzik

Sprawdź cenę tabletek DERMINAX

Jak wyleczyć trądzik? – to proste

Nowoczesne metody walki z trądzikiem

Dowiedz się jak Derminax pomógł innym


Derminax to 100% naturalny środek, którego skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi, preparat likwidujący problemy skórne i trądzik. Nie ma efektów ubocznych ani przeciwwskazań. Działa skutecznie i bez ryzyka.

A więc derminax działa na zasadzie oczyszczania organizmu z nagromadzonych złogów i toksyn, które kumulują się w naszym organizmie przez lata. Czy więc taki sam efekt uzyskamy stosując odpowiednią dietę?

Dieta oczyszczająca z pewnością będzie miała korzystne działanie. Jednak jeśli chcemy uzyskać szybkie efekty, powinniśmy wypróbować derminax. Naturalne substancje zawarte w derminax, znacząco ułatwiają pozbycie się toksyn z organizmu dużo szybciej i skuteczniej niż podczas naturalnej diety. Z obserwacji moich pacjentów mogę stwierdzić iż najlepsze efekty uzyskują oni stosując odpowiednio zbilansowaną dietę w połączeniu z derminax.

 

Dziękuję serdecznie za rozmowę.

Leave a Reply