Twoje doświadczenia w walce z trądzikiem

Leczenie trądziku jest procesem długotrwałym, zaś efekty kuracji uzyskiwane są na drodze prób i błędów.

Na forach internetowych możemy znaleźć wiele artykułów poświęconych tematyce trądziku jednak tak naprawdę nie wiemy czy osoby wypowiadające się na temat leczenia trądziku miały z nim na prawdę problem. A może zmiany skórne ograniczały się u nich do 2-3 pryszczy pojawiających się na twarzy przed okresem?

Jeśli masz problem z trądzikiem – ta strona jest dla ciebie!

Zachęcam do dzielenie się własnymi doświadczeniami, opisywania własnych spostrzeżeń, sposobów leczenia oraz uzyskanych efektów w walce z trądzikiem. Informacje te będą dużą pomocą dla osób zmagających się z trądzikiem, tym bardziej jeśli udało ci się wygrać z trądzikiem. Również zamieszczone przez Was zdjęcia pozwolą nam zobrazować nasilenie trądziku.

leczenei trądziku

W opisie swojego przypadku bardzo ważne jest zawarcie wiadomości na temat:

 

  • Wyglądu i nasilenia zmian skórnych (jeśli jest to możliwe dołączenia zdjęcia)
  • Dotychczasowych sposobów leczenia
  • Ewentualnej przyczyny występowania trądziku

 

 

 

Swoje opisy proszę wysyłać na mojego emaila:  izka506@poczta.fm

Opis mojego przypadku:

Moja cera nigdy nie była idealna – ulegała znacznemu pogorszeniu przed okresem lub w przypadku nieprzestrzegania diety (jedzenie typu „fast food”, czekolada itp.). Niestety w ostatnim roku zmiany skórne na mojej twarzy uległy znacznemu pogorszeniu. Miały postać ropnych dość bolesnych przy dotyku podskórnych cyst. Niektóre z nich nie zawierały w środku ropy, utrzymywały się na skórze około 2-2,5 tygodnia. Po sobie pozostawiały zgrubienia skóry oraz szpecące przebarwienia niekiedy blizny (powstałe w wyniku próby ich wyciśnięcia). Głównie występowały na żuchwie, policzkach, czasami w okolicy brody i czoła.Trądzik utrzymywał się u mnie stale, bez względu na występowanie okresu w którym obserwowałam większe jego nasilenie niż zwykle.

Mój sposób na trądzik:

Podczas walki z trądzikiem wypróbowałam wiele skutecznych metod, maści kremów przeciwtrądzikowych, które nie przyniosły zawalających efektów. Moja walka z trądzikiem odbywała się na zasadzie prób i błędów. Ograniczyłam w swojej diecie spożywanie produktów przetworzonych, zrezygnowałam ze słodyczy. 3 razy dziennie piłam napar z rumianku ( mającego działanie oczyszczające), stosowałam maseczki z drożdży, aspiryny – niestety zauważyłam tylko niewielkie złagodzenie zmian trądzikowych.

Zmiany skórne tuszowałam podkładem firmu Revlon Colorstay, który dzięki swym właściwościom kryjącym idealnie maskował wypryski, a co najważniejsze nie zatykał porów skóry.

trądzik

trądzik2

W efekcie najbardziej skuteczną w moim przypadku okazała się maść SKINOREN z zawartością kwasu azelainowego, którą stosowałam przez 3 miesiące. Na mojej buzi pojawiało się z czasem coraz mniej pryszczy, przebarwienia powstałe w wyniku wcześniej wyciśniętych zmian znacząco się rozjaśniły. Po skończonej kuracji zastosowałam krem z 12% kwasem glikolowym, który dzięki swym właściwościom złuszczającym pozwolił mi skutecznie pozbyć się śladów po trądziku.

Kolejnym etapem leczenia trądziku było oczyszczenie organizmu ze złogów i toksyn. Muszę przyznać, że moja dieta nie do końca była zdrowa i odpowiednio zbilansowana. Małe grzeszki dietetyczne typu fast food, czy słodycze niestety nie zjadałam tylko okazjonalnie. Nie wiem czy to zbieg okoliczność, czy faktycznie w tym coś było, ale najczęściej po takie niezdrowej uczcie na mojej twarzy wyskakiwał kolejny pryszcz. Aż w końcu powiedziałam dość, gdy przeczytałam pewien artykuł na temat oczyszczania organizmu ze złogów i toksyn kumulujących się w naszym organizmie przez lata. Stwierdziłam, że coś musi w  tym być. W każdym razie warto spróbować.


Sprawdź cenę tabletek DERMINAX

Jak wyleczyć trądzik? – to proste

Nowoczesne metody walki z trądzikiem

Dowiedz się jak Derminax pomógł innym


Organizm chcąc się pozbyć tych toksycznych substancji wyrzuca je głównie przez skórę. Dlatego tak często można zaobserwować, że po kuracji picia np. herbaty z brakiem (działa oczyszczająco) na naszej twarzy w pierwszym etapie leczenia pojawia się więcej wyprysków skórnych.  Skóra z czasem się oczyszcza, a cera wygląda coraz lepiej. Jednak ja szukałam lepszych metod na oczyszczanie organizmu. Tak aby efekt był szybki i skuteczny.

I w końcu trafiłam na rewelacyjne tabletki derminax oparte są na naturalnych składnikach, a więc bezpieczne dla naszego zdrowia. To była wisienka na torcie, która pozwoliła mi trwale wyleczyć trądzik. A teraz nareszcie cieszę się czystą cerą.

Jeśli i ty miałaś/łeś podobne doświadczenia – zapraszam do komentowania. Może w ten sposób również innym osobom uda się pokonać tą paskudną chorobę skóry, jaką jest trądzik.