Twoje doświadczenia w walce z trądzikiem

Leczenie trądziku jest procesem długotrwałym, zaś efekty kuracji uzyskiwane są na drodze prób i błędów.

Na forach internetowych możemy znaleźć wiele artykułów poświęconych tematyce trądziku jednak tak naprawdę nie wiemy czy osoby wypowiadające się na temat leczenia trądziku miały z nim na prawdę problem. A może zmiany skórne ograniczały się u nich do 2-3 pryszczy pojawiających się na twarzy przed okresem?

Jeśli masz problem z trądzikiem – ta strona jest dla ciebie!

Zachęcam do dzielenie się własnymi doświadczeniami, opisywania własnych spostrzeżeń, sposobów leczenia oraz uzyskanych efektów w walce z trądzikiem. Informacje te będą dużą pomocą dla osób zmagających się z trądzikiem, tym bardziej jeśli udało ci się wygrać z trądzikiem. Również zamieszczone przez Was zdjęcia pozwolą nam zobrazować nasilenie trądziku.

leczenei trądziku

W opisie swojego przypadku bardzo ważne jest zawarcie wiadomości na temat:

 

  • Wyglądu i nasilenia zmian skórnych (jeśli jest to możliwe dołączenia zdjęcia)
  • Dotychczasowych sposobów leczenia
  • Ewentualnej przyczyny występowania trądziku

 

 

 

Swoje opisy proszę wysyłać na mojego emaila:  izka506@poczta.fm

Opis mojego przypadku:

Moja cera nigdy nie była idealna – ulegała znacznemu pogorszeniu przed okresem lub w przypadku nieprzestrzegania diety (jedzenie typu „fast food”, czekolada itp.). Niestety w ostatnim roku zmiany skórne na mojej twarzy uległy znacznemu pogorszeniu. Miały postać ropnych dość bolesnych przy dotyku podskórnych cyst. Niektóre z nich nie zawierały w środku ropy, utrzymywały się na skórze około 2-2,5 tygodnia. Po sobie pozostawiały zgrubienia skóry oraz szpecące przebarwienia niekiedy blizny (powstałe w wyniku próby ich wyciśnięcia). Głównie występowały na żuchwie, policzkach, czasami w okolicy brody i czoła.Trądzik utrzymywał się u mnie stale, bez względu na występowanie okresu w którym obserwowałam większe jego nasilenie niż zwykle.

Mój sposób na trądzik:

Podczas walki z trądzikiem wypróbowałam wiele skutecznych metod, maści kremów przeciwtrądzikowych, które nie przyniosły zawalających efektów. Moja walka z trądzikiem odbywała się na zasadzie prób i błędów. Ograniczyłam w swojej diecie spożywanie produktów przetworzonych, zrezygnowałam ze słodyczy. 3 razy dziennie piłam napar z rumianku ( mającego działanie oczyszczające), stosowałam maseczki z drożdży, aspiryny – niestety zauważyłam tylko niewielkie złagodzenie zmian trądzikowych.

Zmiany skórne tuszowałam podkładem firmu Revlon Colorstay, który dzięki swym właściwościom kryjącym idealnie maskował wypryski, a co najważniejsze nie zatykał porów skóry.

trądzik

trądzik2

W efekcie najbardziej skuteczną w moim przypadku okazała się maść SKINOREN z zawartością kwasu azelainowego, którą stosowałam przez 3 miesiące. Na mojej buzi pojawiało się z czasem coraz mniej pryszczy, przebarwienia powstałe w wyniku wcześniej wyciśniętych zmian znacząco się rozjaśniły. Po skończonej kuracji zastosowałam krem z 12% kwasem glikolowym, który dzięki swym właściwościom złuszczającym pozwolił mi skutecznie pozbyć się śladów po trądziku.

Kolejnym etapem leczenia trądziku było oczyszczenie organizmu ze złogów i toksyn. Muszę przyznać, że moja dieta nie do końca była zdrowa i odpowiednio zbilansowana. Małe grzeszki dietetyczne typu fast food, czy słodycze niestety nie zjadałam tylko okazjonalnie. Nie wiem czy to zbieg okoliczność, czy faktycznie w tym coś było, ale najczęściej po takie niezdrowej uczcie na mojej twarzy wyskakiwał kolejny pryszcz. Aż w końcu powiedziałam dość, gdy przeczytałam pewien artykuł na temat oczyszczania organizmu ze złogów i toksyn kumulujących się w naszym organizmie przez lata. Stwierdziłam, że coś musi w  tym być. W każdym razie warto spróbować.


Sprawdź cenę tabletek DERMINAX

Jak wyleczyć trądzik? – to proste

Nowoczesne metody walki z trądzikiem

Dowiedz się jak Derminax pomógł innym


Organizm chcąc się pozbyć tych toksycznych substancji wyrzuca je głównie przez skórę. Dlatego tak często można zaobserwować, że po kuracji picia np. herbaty z brakiem (działa oczyszczająco) na naszej twarzy w pierwszym etapie leczenia pojawia się więcej wyprysków skórnych.  Skóra z czasem się oczyszcza, a cera wygląda coraz lepiej. Jednak ja szukałam lepszych metod na oczyszczanie organizmu. Tak aby efekt był szybki i skuteczny.

I w końcu trafiłam na rewelacyjne tabletki derminax oparte są na naturalnych składnikach, a więc bezpieczne dla naszego zdrowia. To była wisienka na torcie, która pozwoliła mi trwale wyleczyć trądzik. A teraz nareszcie cieszę się czystą cerą.

Jeśli i ty miałaś/łeś podobne doświadczenia – zapraszam do komentowania. Może w ten sposób również innym osobom uda się pokonać tą paskudną chorobę skóry, jaką jest trądzik.

This themes is powered by Free Wordpress Themes. This website violated the terms of use Free Wordpress Themes