Peeling złuszczanie naskórka

Peeling polega na stopniowym złuszczaniu obumarłych komórek naskórka z powierzchni skóry. Polecany jest głównie dla osób mających szarą, zmęczoną, ziemistą cerę – chcących znacząco poprawić kondycję swojej skóry oraz przywrócić jej utracony blask.

 

 

W zależności o efektów jakie chcemy uzyskać peeling możemy wykonać samodzielnie w domu lub w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Peelingi domowe działają na powierzchowne warstwy skóry, aby efekty były widoczne należy je wykonywać systematycznie, z częstotliwością 2 razy w tygodniu.

 

Zalety peelingu:

  • wyrównuje koloryt skóry
  • odblokowuje pory skóry
  • wygładza nierówności skóry
  • złuszcza martwy naskórek
  • spłyca drobne zmarszczki
  • znacznie poprawia kondycje skóry

 

 

Mamy do wyboru;


Peeling mechaniczny występuje w postaci „scrub” żelu z zawartością drobinek ścierających (orzechów, pestek owoców itp.). Niewskazany jest dla osób z trądzikiem zapalnym, gdyż mechaniczne ścieranie naskórka powoduje rozdrapywanie zmian skórnych, co w konsekwencji przyczyna się do roznoszenia bakterii na całą twarz i zaostrzenie trądziku.

 

Peeling enzymatyczny polecany jest szczególnie osobom z cerą wrażliwą oraz naczyńkową,  ze zmianami zapalnymi przebiegającymi w przebiegu trądziku. Działa łagodnie, nie podrażnia skóry, zaś w przypadku ropnych zmian skórny nie powoduję ich roznoszenia. Enzymy zawarte w peelingu powodują łagodne rozpuszczanie martwego naskórka. Nakładamy go podobnie jak maseczkę i po określonym czasie zmywamy letnią woda.

 

Peeling typu peel-off ma postać przeźroczystego żelu, który po nałożeniu zasycha na twarzy. Po określonym czasie ściągamy go jednym ruchem ręki podobnie jak „plaster”.

 

 

UWAGA !!! Peeling enzymatyczny  wskazany jest w przypadku trądziku przebiegającego ze zmianami zapalanymi. Zrezygnuj z peelingów mechanicznych, które zaostrzają trądzik.

Peeling chemiczny występuje w postaci kremów z zawartością związków chemicznych takich jak;  kwasy owocowe AHA ( kwas glikolowy, kwas migdałowy), retinol (kwas witaminy A), BHA beta-hydrokwasy (kwas salicylowy), TCA kwas trójchlorooctowy, itp. Kosmetyki przeznaczone stosowania w warunkach domowych zawierają w swoim składzie małe stężenie kwasów do około 15 %. Wyższe stężenie kwasów aplikowanych przez niedoświadczoną osobę może spowodować poparzenie skóry oraz trwałe blizny i przebarwienia. Należy pamiętać, aby stosowanie kwasów zacząć od niskich stężeń, tak aby skóra miała czas do ich stopniowego przyzwyczajenia.

 

W gabinetach kosmetycznych mamy szeroki wybór peelingów o głębszym działaniu. Efekty są znacznie szybsze a złuszczanie zachodzi w głębszych partiach skóry. Mamy do wyboru peelingi przy użyciu kwasów owocowych o wysokich stężeniach 20%-30% lub zabiegi mikrodermabrazji. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest mocno podrażniona, zaczerwieniona. Przez kolejne dni należy unikać słońca oraz stosować kremy z wysokim filtrem UVA/UVB. Przy głębszych zmianach skórnych (bliznach, trwałych przebarwieniach) pod okiem dermatologa możemy zastosować kwasy owocowe AHA o stężeniach 50-60%.

 

One Response to “Peeling złuszczanie naskórka”

  • Kwasek says:

    Systematycznie stosowany peeling wygładza ładnie cerę. Polecam te z kwasami owocowymi, które dodatkowo zwiększają efekt złuszczenia naskórka.

Leave a Reply